Milí přátelé, rodiče, účastníci,

 

ráda bych vám napsala o změnách, které chystáme u nás v Zemi Nezemi.

 

Je to právě patnáct let, co jsme s Marcelem a pár dalšími přáteli oficiálně založili Zemi Nezemi.  Víkendy pro rodiče a děti a jezdecké tábory spatřily světlo světa ještě o dva roky dříve. Výštice je naším domovským střediskem už téměř dvanáct let.

 

Za tu dobu jsem vytiskla a odadministrovala cca 6.000 kusů přihlášek, psala a odesílala korespondenci k akcím, připravovala administrativu pro vedoucí instruktory i pro účetní, lektorovala tábory a kursy, společně s Marcelem se starala o náš instruktorský sbor…

 

Před více než rokem mě naši mladí instruktoři přesvědčili, abychom udělali přihlášky v elektronické podobě. Vydržela jsem to asi týden a vrátila se k wordovému dokumentu. Nedovedla jsem si představit, že se vzdám osobního kontaktu s vámi. Rok se s rokem sešel a máme tady přihlášky v elektronické podobě znovu. A tentokrát je to natrvalo.

 

Nastal čas některé věci propustit a předat je dále. A tak postupně nastavujeme změny, nové komunikační kanály, nové kompetentce… Rok 2022 považujeme za přechodový a je nám jasné, že bez porodních bolestí se úplně neobejdeme. Dovoluji si vás poprosit o trpělivost a také o zpětnou vazbu a připomínky, abychom mohli ladit a zdokonalovat.

 

Na prosincovém setkání instruktorského sboru 2021 vznikla VÝKONNÁ RADA Země Nezemě, která má své sekce a jejich „ředitele“ :-), a která přebírá velký díl mé dosavadní práce. Mám velikou radost, jak šikovné lidi  kolem sebe máme. Z osmiletých špuntů, kteří před mnoha lety přijeli do Země Nezemě na svůj první tábor, se stali spolehliví kolegové.

 • HR oddělení – Klárka Vlková a Adélka Hovorková se nově starají o náš instruktorský sbor a postupně přebírají interní komunikaci a další administrativu s tím spojenou.
 • IT oddělení – Kryštof Doubek se svým týmem má na starost webové stránky a další technické perličky, které na nás porůznu vyskakují.
 • PR oddělení a sociální sítě – Tom Homolka, Klárka Kotábová a tým
 • Nika Panáková vidí do všeho a umí toho hrozně moc. Byla to právě ona, kdo minulý rok nastavoval e-mailovou komunikaci přes Smartmailing a kdo tvoří tvář informačních mailů i PF přání. Těším se, že Nika bude hodně věcí koordinovat a hrnout i rozdávat úkoly.
 • S Marcelem stále zůstáváme ve vedení Země Nezemě a nejen na statku se s vámi rádi potkáme.

 

Na středoškolském kursu O-TE-VŘI předal instruktorský tým své žezlo dále. S dlouholetou instruktorskou činností se rozloučili Honza a Honza.

 • Děkujeme Honzovi Volejníčkovi za instruktorskou práci a obrovské množství profesionálních, kvalitních fotografií i nastavení systému práce s fotografickým materiálem. Těší nás, že fotografickou štafetu přebírá další z našich mladých instruktorů, Adam Kobes.
 • Děkujeme našemu Jeníkovi Pudichovi za mnoho let instruktorské a další práce. Bylo mu jedenáct, když nám začal pomáhat na prvních táborech 🙂 Odhadem bych to tipla na 80 akcí a projektů v roli prefekta a instruktora a cca 10 táborů a kursů v roli vedoucího instruktora. Aneb – co se v mládí naučíš…

 

A jaké změny se v tuto chvíli týkají vás rodičů a účastníků?

 • Přihlášky již vyplňujete v elektronické podobě.
 • Potvrzení účasti na akci dostanete ode mě, nebo přímo od vedoucího instruktora akce.
 • Na vedoucí instruktory přechází více administrativní zodpovědností.
 • Máme aktivní novou mailovou adresu posta@zeme-nezeme.cz, která bude využívána pro odesílání informačních mailů a na kterou můžete psát i vy.

 

Přeji vám i nám, ať se nám v roce „vodního Tygra“ daří zhmotňovat své vize a ať nám vše hezky ladí. Těším se s vámi i vašimi dětmi na další setkávání.

 

S úctou,

Iva Pudichová                                              

30. ledna 2022