Naši lidé

… naše rodinné stříbro.
Od roku 2008 se na pořádání a vedení akcí Země Nezemě podílelo stále více a více lidí. Stálý instruktorský sbor čítá cca 30 instruktorů, prefektů a spolupracovníků. Část z nich prošla našimi dětskými tábory a středoškolským zážitkovým kursem. Z vybraných začínajících prefektů se postupně stávali instruktoři. S některými nás život svedl dohromady až v jejich dospělém věku. Mezi našimi lidmi naleznete studenty, pedagogy, lékaře, inženýry, biology, právníky… Klademe důraz na stálé vzdělávání „našich lidí“ v oblasti zkušenostního učení i v dalších vybraných oblastech, potřebných pro kvalitní vedení akcí a poskytujeme pro něj dostatečný prostor. Prioritou je pro nás přátelské a bezpečné prostředí důvěry nejenom na táborech, ale i v komunitě samotné. Velmi si vážíme času a energie, které „naši lidé“ do přípravy a vedení vkládají, a to převážně dobrovolnicky.

Iva Pudichová

Prázdniny na jihočeském statku a na chalupě u babiček, toulky lesy za lovem, houbami a bylinkami. Dobrodružství bez stálého dozoru dospěláků…S tátou jsem absolvovala mnoho výjezdů po veterinárních případech a nejvíce mě fascinovaly porody. Když mi bylo deset, držela jsem poprvé háky a o dva roky později udělala pár opravdových stehů. Maminka mě odmalička pérovala v šití, pletení, zavařování, bruslení… Od páté třídy pohltila můj život atletika a další sporty. A tak se stalo, že namísto cesty veterinářky nebo porodní asistentky jsem se vydala na dráhu pedagogickou a vystudovala Fakultu tělesné výchovy a sportu. Do mého života velmi brzy vstoupila role manželky a maminky dvou kluků. V mém profesním životopise byste našli mnohé: učitelka na základní škole a na gymnáziu, obchodní manažerka, koordinátorka, externí lektor outdoorové vzdělávací firmy Česká cesta, manažerka vzdělávacího střediska Outward Bound ČR. Patnáct let jsem ve svém volném čase působila jako instruktorka zážitkové pedagogiky v Prázdninové škole Lipnice. Následně jsem ve Zvoli svoji dobrovolnickou kapacitu věnovala komunálnímu životu. Jako vedoucí školské, kulturní a sportovní komise jsem připravovala a garantovala celou řadu společenských a sportovních akcí. K jedněm narozeninám jsem od svého muže dostala poukaz na jezdecké lekce (věděl, že jedním z mých snů je vrátit se ke koním). O rok později jsme koupili našeho prvního koně a kůň znamená další posuny a vzdělávání se v jezdectví… Na jaře 2008 jsme založili Zemi Nezemi a na podzim 2010 spojili svůj život s Výšticí. Cesta mě zavedla zpět ke kořenům, do přírody a na místo, odkud pocházejí moji předci. V Zemi Nezemi připravuji a vedu programy pro děti, mládež a rodiny. Pečuji o klienty statku Výštice, o provoz střediska, domácí hospodářství, vedu pravidelný jezdecký kroužek… Miluji voňavý les a přírodu. ONA nám dává a poskytuje vše, co k životu potřebujeme. Po mnoha letech jsem ZPĚT… „Vše co děláš, dělej s láskou a žij v přítomnosti“

 Marcel Pudich

Vystudoval jsem Elektrotechnickou fakultu VŠ Báňské v Ostravě, ale jako elektroinženýr jsem však nikdy nepracoval (když se na nikoho nedovolám, něco málo doluji z hlavy až teď na statku ). Po ukončení roční kariéry sportovního novináře jsem pracoval čtyři roky jako obchodní zástupce a poté 14 let ve funkcích obchodního a marketingového ředitele v několika firmách dovážejících cukrovinky do České republiky (uváděli jsme na trh krásné značky Mentos, Merci, Toffifee, Ritter Sport, Lindt…).
Patnáct let jsem ve svém volném čase jsem působil jako instruktor zážitkové pedagogiky v Prázdninové škole Lipnice. Od roku 2007 jsem také 3 roky pracoval jako externí lektor outdoorové vzdělávací firmy Česká cesta. V průběhu čtyřletého starostování ve Zvoli u Prahy se nám s kolegy radními podařilo motivovat lidi ke spolupráci, vzájemné úctě, povedlo se nám iniciovat obnovení nebo založení několika nyní již tradičních zvolských akcí. K tomu jsme na začátku devadesátých let stihli s kamarády založit první florbalové kluby u nás a florbal jako takový nastartovat. Občas si potřebuju jet plnit sny, vyčistit hlavu a příjemně potrápit tělo do nejvyšších hor světa. Na statku mě chytlo vaření, proto se jezdím vzdělávat k nejlepším českým šéfkuchařům.
Jsem spoluzakladatelem a instruktorem občanského sdružení Země-nezemě, o.s. Miluji Ivču a kluky, hory i moře a po dlouhých letech různých funkcí si užívám života na samotě u lesa a u rybníka a s tím spojené fyzické práce.

 Honza Pudich

Vystudoval jsem Akademii žurnalistiky a nových médií v Praze a získávám své první reportérské ostruhy v televizi i tištěných médiích a také jako externí lektor na kursech České cesty a PŠL. Mezi mé koníčky patří převážně sport. Hraji florbal za Traverzu Mukařov a rád využiji jakékoli příležitosti zasportovat si i jinak. Mimo jiné jsem i pasivní sportovec a velký fanoušek ostravských týmů. Sledování sportu v televizi nebo na internetu je má druhá nejčastější činnost. Se Zemí Nezemí jezdím od úplného začátku a stále mne to neomrzelo. Možná i proto, že jsem na táborech jedním z největších záškodníků..

Bety Klímová

Pracovní náplní studentka České zemědělské univerzity, kde studuji živočišnou produkci a učitelství odborných předmětů, ve volném čase milovník knih, přírody a obzvláště zvířeny, historie, hudby, českého jazyka a naší vlasti. Rekreačně se věnuji tanci, hře na klavír a jezdectví. Už také deset let pracuji jako asistent při hiporehabilitacích, vedu kroužek pro malé vědátory na prvním stupni ZŠ. Na táborech Země Nezemě  se vyskytuji od roku 2014, nejčastěji na jezdeckých či přírodovědných táborech.

Natalie Silinová

Vzpomínky a zážitky.
Slova, kterými bych popsala můj strávený čas na statku se Zemí Nezemí a se všemi, které jsem zde potkala. Od roku 2011 jsem na Výštici začala jezdit jako účastník a od té doby trávím na statku každé léto. Užívám si plánování a vedení táborů, hlavně spolupráci s dalšími instruktory a prefekty, kteří jsou součástí týmů. A Báječné je taky vymýšlení nových aktivit a her.

Studuji mezinárodní vztahy na univerzitě v Holandsku. Mimo školu se ráda věnuji jazykům, pečení, čtení a objevování krásných míst v Holandsku. Nejraději však trávím čas s přáteli a užívám si studentský život.

Jan Volejníček

Vysokoškolský student v oblasti multimédií a mediálních studií. Ve volném čase si chodím zaplavat, zahrát squash nebo navštívím fotografickou výstavu. Fotografováním se v tuto chvíli živím a je to jedna z mých největších zálib. Spolupracuji se Zemí – Nezemí od roku 2012 jako instruktor a reportážní fotograf v jedné osobě. V týmu zastupuji spíš technickou složku, ale i přes to vymýšlím různá vylepšení her a doplňkové části programu. Sám jsem odjakživa jezdil na tábory a užíval si plnění všemožných aktivit a dobrodružných programů. Se Zemí – Nezemí tak rád předávám své zkušenosti dalším účastníkům. Nejvíce si vážím skvělé komunikace a přístupu k účastníkům. Strávit v dnešním zrychleném světě týden bez telefonů a “internetů” v krásném prostředí jihočeského statku a jeho přilehlém okolí je jedním slovem boží! Ze všeho nejlepší je rybník. S vodou mám dlouhodobý vztah z pozice vodního záchranáře a trenéra plavání. Účastníky tak rád nabádám ke zlepšení pohybu ve vodě, a hlavně zdůrazňuji bezpečí, které je vždy na prvním místě. S účastníky rád pracuji na manuálně zručných programech, kde se můžou všichni naučit něco praktického do života. Zároveň se držím ve formě, neb se jako fotograf účastním většiny aktivit a musím všechny předbíhat. Sám nikdy v závodech a přespolních bězích nezvítězím, ale odměnou jsou pak krásné snímky ve zlomových situacích!

Narodil jsem se v Praze léta páně 1995, bydlím tamtéž nedaleko obory Hvězda, velikost nohy mám 46 a nikdy mi nechybí v kapse nůž a dobrá hudba v přenosném přehrávači.

Lůca Volejníčková

Studuji dějiny umění, ráda koukám kolem sebe, a ještě si u toho pobrukuju. Sama tvořím, hlavně patlám obrazy nebo si jen tak čmárám. Stále zkouším nové výtvarné techniky nebo i nějaké to řemeslo. Fotím, čtu, píšu, vařím s úsměvem na tváři. Taky mám radost z pohybu! Stepuji závodně už spousty let a párkrát jsem v tom taky vyhrála mistrovství světa se svojí skupinou. Klidně vás to naučím!

Do Země-Nezemě lítám (jezdím) už od roku 2011 a když to takhle píšu – jsou to pro mě hlavně krásné a silné vzpomínky. Také jsou to ale cenné zkušenosti a obohacení ve všech směrech. Když jsem na akci v akci, tak hlavně při něčem, co rozvíjí kreativitu a probouzí uměleckého ducha. Dětské veselí je pro mě odměnou. Juch!

Tomi Homolka

Jsem studentem na bilingvním gymnáziu Nový PORG. Mluvím plynule anglicky a učím se německy. Kromě školy se také aktivně věnuji sportu. Jsem instruktor lyžovaní a ve volných zimních dnech jsem na sněhu jako doma. V teplejších ročních obdobích sedám do sedla horského kola nebo beru do ruky golfovou hůl. Zajímám se o survival a moderní technologie. Se Zemí-Nezemí jezdím od roku 2011 a užívám si každý výlet. Pořádání táborů je pro mě hlavně prostor pro kreativitu a nejvíce si užívám práci s ostatními lidmi, ať už s ostatními instruktory nebo účastníky.

 Bára Medová

Se Zemí – Nezemí jsem od táborové sezóny 2013 trávila alespoň tři týdny svého života ročně, užívala jsem si plánování a vedení táborů, vymýšlení nových her a pohodu na statku. S ukončením studií medicíny a nástupem do lékařské profese mám času méně, působím spíše jako externí a víkendový instruktor a také jako zdravotník. Můžete se se mnou setkat na dobrodružnějších akcích pořádaných na statku i mimo něj, převážně na kurzech pro teenagery a akcích pro dospělé. Ve volném čase hodně cestuji, chodím po horách, lyžuji,  skialpuji a hraju larpy. Když počasí nepřeje venkovním aktivitám tak čtu, vařím, peču a jím, hraju stolní hry, chodím do kina a koštuji pivo z minipivovarů.

Vašek Voska

Vystudoval jsem Přírodovědeckou fakultu JU a přírodu jako takovou, mám ve velké úctě. Země-Nezemě pro mě byla jasnou volbou a jako instruktor s ní spolupracuji již od roku 2011. Při práci s dětmi se zaměřuji především na budování jejich kvalitního zážitku, vztahu ke všemu živému, na aktivity s přírodovědným tématem a rozšiřování přírodovědných obzorů a vědomostí. Naše středisko, Statek Výštice a jeho okolí nám v tomto směru nabízí dokonalé zázemí, které společně zvelebujeme, udržujeme a zkoumáme. Vybudovali jsme jezírka pro obojživelníky, čistíme les a potoky, učíme se hrou uprostřed skutečného prostředí. Věřím, že jsem pro děti kamarádem i učitelem. Snažím se vždy do dětí investovat vše  co umím  tak,  aby odjížděly z tábora nejenom spokojené a s novými zážitky, ale také se zkušenostmi a znalostmi, které budou dále využívat. Miluji horolezení, překonávání sebe sama, kvalitní životní zážitky a mnohdy i obdivuji vrcholové sportovce. V současné době pracuji na mnoha místech a projektech. Můžete mě zastihnout jako provozního managera adventure golfového areálu, učitele, organizátora nejrůznější akcí pro veřejnost, zvukaře i DJ.

 Bára Černošková

Vystudovala jsem Estetiku na FF Jihočeské Univerzity a v současnosti dokončuji druhý bakalářský titul v oboru Anglistika – Hispanistika. Láska ke knihám a příběhům nebyla motivací pouze ke studiu, ale také k účasti na dětských táborech, které jsem absolvovala nejprve jako malý táborník pod stanem, později jako vedoucí dalších nadšených skříťat. V Zemi – Nezemi, se kterou spolupracuji již od roku 2013, jsem našla báječnou partu lidí, se kterou je radost tábory vymýšlet a připravovat. Je to místo samo pro sebe, kam se vždy ráda vracím. Ve volném čase se snažím zkrotit rozladěné struny na kytaře, skládám své tisícero jeřábů, rýmuju o všem a o ničem nebo si hraju s jehlicemi a vlnou na ovčí babičku. Dětem se mimo jiné snažím předat lásku k tvoření a kreativitě.

Jáchym Solecký

Věděli jste, že když je v místnosti 23 lidí, tak s 50% pravděpodobností mají aspoň dva z nich narozeniny ve stejný den? Nebo že existuje stejně mnoho sudých čísel jako celých čísel? Matematika je krásná věda, kterou spolu s informatikou studuju ve Velké Británii. Kromě studia se věnuju i mnoha sportům, třeba veslování nebo lezení a rád cestuju, ať už po přírodě nebo po architektonických památkách. Se Zemí-Nezemí jsem poprvé jel jako účastník v roce 2010 a jako instruktor jezdím od roku 2012. Tábory jsou pro mě skvělou příležitostí jak si na pár týdnů odpočinout od městského života a užít si léto se spoustou nezapomenutelných zážitků.

Zdeněk Bilík

Jsem děda věkem (74) i ve skutečnosti, máme již 4 vnučky.  Se Zemí Nezemí a Výšticí  jsem se poznal před třemi roky, vnučky sem jezdily na tábory. Hned jsme si padli do oka a domluvili se na spolupráci. Celý život jsem někoho vedl. Od skautů v letech 1967-70, přes lyžařský oddíl (cvičitel II. třídy), vodácký oddíl (cvičitel II. třídy kanoistiky a turistiky) po pionýrský oddíl, o kterém jsem se po dvaceti letech od jeho členů dozvěděl, že vlastně chodili do skauta.

Mám zkušenosti z vedení řady dětských letních i zimních akcí. Přesto, že jsem se celý život živil hlavou, jsem vystudovaný čistý fyzik, miluji jakoukoli manuální práci – se dřevem, kovem, s hlínou…. Proto dědova kůlna byla V Zemi Nezemi přirozená volba.

 

Magda Bilíková

Jsem babička věkem (73) se čtyřmi vnučkami.  Ivu a Marcela Pudichovi jsme s dědou Zdeňkem poznali před třemi roky, jako kamarády svých dětí. Výštice nás okouzlila a s radostí jsme přijali nabídku ke spolupráci na letních táborech. Vystudovala jsem chemii, ale od dětství mě bavily ruční práce. Naučila jsem se plést, háčkovat, šít, vyšívat a postupem času i další rukodělné činnosti – drhání, batikování, tkaní na rámu, vyráběla jsem keramiku a před pár lety jsem se pustila do drátovaných šperků. Už dlouho se zajímám o bylinky, a tento zájem vyústil v zájem o aromaterapii.

Áďa Hovorková

V “mimotáborovém životě” jsem studentka Přírodovědné fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Jsem duší a tělem sportovkyně. Po deseti letech sportovního aerobiku jsem se stala v roce 2013 vícemistryní světa, následně jsem se začala věnovat párovému rock-n-rollu a později společenským tancům. Nyní dělám sport rekreačně.

Se Zemí – Nezemí jsem jela poprvé na tábor v roce 2011 a v roce 2014 jsem se stala součástí instruktorského sboru. Z obou pohledů, jak účastníka, tak instruktora, musím říci, že je Země-nezemě zdrojem přátelství, příležitostí, zábavy a mnoha dalšího. Každý rok je výjimečný a neopakovatelný.

Na většině táborů v  Zemi – Nezemi, je kromě jiného i sport každodenní záležitostí. Líbí se mi, jak si při aktivitách děti vzájemně pomáhají, podporují se i hecují. Je krásné vidět, jak se tvoří kolektiv plný pevných přátelství, která mnohdy přesahují hranice táborového týdne.

Majda Svobodová

Vystudovala jsem Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a nyní pracuji jako notářská koncipientka v Českých Budějovicích. Od všech paragrafů a zákonů si od roku 2014 jezdím každé léto odpočinout a načerpat sílu na Výštici. Již patnáct let se aktivně věnuji koním a  v Zemi-Nezemi působím jako instruktorka na jezdeckých táborech. Čas strávený s dětmi, ač je někdy náročný fyzicky i psychicky, mě baví a naplňuje. Vždy se snažím, abych dětem věnovala kromě vědomostí také svůj čas a pozornost. Mám radost, když můžu dětem rozšířit znalosti  základů ježdění v teorii i praxi, ale především jejich chuť tuto dovednost rozvíjet dále. Kromě koní do mého života neodmyslitelně patří  hra na klavír, tanec, běh, lyžování, běžkování, láska k přírodě, turistika, stanování a spánek 🙂

Klára Kotábová

Mé studium na Rakouském gymnáziu v Praze mě za 6 let výuky obdarovalo nadšením pro němčinu i další evropské jazyky – hlavně angličtinu a francouzštinu. Němčinu jsem si oblíbila natolik, že jsem se rozhodla v hlavním městě Německa strávit jeden celý školní rok. V současné době jsem v maturitním ročníku. Když si potřebuji vyčistit hlavu, jdu se projít do přírody, zaběhat si nebo si otevřu nějakou českou knížku. Od mala jsem byla velkým fanouškem všeho typu umění, dlouho jsem tancovala a stále rekreačně tancuji.
Když jsem v roce 2011 poprvé přijela na tábor Země Nezemě jako účastník, bylo to pro mě něco úplně nového. Nikdy před tím jsem nebyla na táboře, kde bych se tak dokázala vžít do jiného světa. Už v té době jsem obdivovala všechny instruktory i prefekty a byla unešená z Marcelových jahodových knedlíků, které jsou jeden z vedlejších důvodů, proč se na Výštici stále vracím. Tím hlavním důvodem je skvělá komunita lidí, přístup k táborům a k dětem a také nadšení z předávání mých dětských zážitků dále, na čemž se můžu od roku 2014 podílet. Léto bez Země Nezemě není pořádné léto!

Kryštof Doubek

Studuji pražské všeobecné gymnázium Nad Štolou. Rád sportuji a nejraději mám týmové sporty, nejvíce florbal (rekreačně hraji za Tatran Střešovice, což Marcel s Honzou strašně rádi slyší…), či lední hokej. Když zrovna nejsem ve škole, nebo nesportuji, zajímám se o moderní technologie. Rád vařím a také praktikuji jednu z mých nejoblíbenějších činností – spánek. V roce 2019 jsem vyjel do USA na půlroční studijní pobyt, který mi přinesl celou řadu zkušeností a také trochu jiný pohled na svět.
Na Výštici jsem poprvé zavítal s mými rodiči na podzim roku 2010 a od té doby se sem moc rád vracím. Výštice mi přináší zážitky a zkušenosti, které bych normálně jen stěží získával. Setkávám se tady s celou řadou skvělých lidí, kterých si velmi cením. Být instruktorem na akcích Země – Nezemě mi dává příležitost a možnost rozvíjet kreativitu, posunovat se v celé řadě oblastí (práce v týmu, komunikace, zodpovědnost…) a také se vyblbnout na přípravě programů a aktivit. Těší mě vidět, jak se účastníci baví, poznávají druhé a také sami sebe.

Prefekti

Honza Höfer

Studuji gymnázium Na Vítězné pláni v Praze a ve volném čase, který mi zbývá, se věnuji adrenalinovým a vytrvalostním sportům. Na táborech se snažím děti v rozumné míře provázet cestou z jejich komfortní zóny a dát jim příležitost zažít něco nevšedního. Své vlastní hranice jezdím na Výštici bořit již od roku 2012. Země-Nezemě pro mne má kouzla mnohá, ale to největší je její nedocenitelná schopnost spojovat lidi a ukazovat jim nové horizonty.

Sam Friedleader

Chodím na Gymnázium Jana Keplera. Mezi moje největší koníčky patří bicí, na které hraji už několik let a fotbal, který hraju závodně, i jen tak s kamarády. Kromě toho mám rád i všechny ostatní sporty (hlavně tedy běhací). Na tábory Země-Nezemě jezdím už od roku 2012 a od té doby není léto, kdy bych na nějaký tabor nejel. Na táborech Země-Nezemě zažiju vždy spoustu zábavy a seznámím se s novými zajímavými lidmi.

Honza Procházka

V současné době studuji na gymnáziu Křenová v Brně, se zaměřením na němčinu. Ve volném čase hraji basketbal, plavu, běhám a vlastně experimentuji s jakýmkoliv dalším sportem. Také mě zajímá vše, co se týká aut a motorek. Jsem pro každou výzvu, která mě potká. Rád fotím a s fotoaparátem mě můžete potkat i v Zemi-Nezemi, kde občas působím jako fotograf a dokumentuji průběh letních táborů. Do Země-Nezemě jezdím od roku 2014. Je to pro mě místo, kde pokaždé zažiji něco úplně nového, místo, které mě vždy dokáže překvapit nějakou novou výzvou. Od léta, kdy jsem byl v Zemi-Nezemi poprvé, sem zavítávám pravidelně každé prázdniny.

Bert Michajluk

Jsem studentem vojenské střední školy kdesi daleko na Moravě v Moravské Třebové. Mám rád různorodost, improvizaci a spontánní rozhodnutí. Už jako malý jsem stále někde pobíhal a něco organizoval (naštěstí jsem se toho nezbavil) a nyní se tím vším snažím nakazit i účastníky. Rád trávím čas s přáteli, či zajímavými lidmi. Mezi mé největší koníčky patří chození po horách, jízda na lyžích i běžkách, neustálé zkoušení nových věcí, a hudba. Jo, hlavně hudba!

Se Zemí Nezemí jsem se poprvé poznal na táboře ve svých třinácti letech a jako prefekt zde působím od roku 2018. Spolupráce se Zemí Nezemí mě neustále posouvá dále a naplňuje. Také jsem díky ní poznal mnoho inspirativních lidí a našel skvělé přátele.

Klára Krejcarová

Jsem jedno z mnoha dětí, které na Výštici jednou přijely a od té doby se tam každoročně rády vrací. Studuji víceleté gymnázium u nás na sibiři ve vzdáleném Liberci. Všední dny si zpříjemňuji hrou na kytaru, malováním, lezením a časem tráveným se svými přáteli. Už léta nepoužívám mapy google, ale řídím se instrukcí: Za druhou hvězdou doprava a pak rovně až do rána… Ahoj v Zemi Nezemi!

Anička Vobrová

Bylo mi devět let, když jsem právě na statku Výštice objevila lásku ke koním. Jezdectví je jedním z mých nejoblíbenějších koníčků a od roku 2013 jsem členkou jezdeckého oddílu v Zemi Nezemi. Ráda si vychutnávám dlouhé vyjížďky v krásné okolní přírodě, kdy mám možnost přijít na jiné myšlenky. Oceňuji komplexní a profesionální přístup k výcviku jezdců i koní. Velikou zálibu jsem také našla ve vaření. Důležití jsou pro mě přátelé. Země Nezemě mi dala spousta zážitků a zkušeností. Jako patnáctiletá jsem dostala důvěru pomáhat při programech a jejich přípravě. S dětmi se věnuji hlavně péči o zvířata, zahrádku, hraji s nimi drobné hry. Zajímá mě psychologie, které bych se chtěla v budoucnu věnovat.

Kačka Matějovcová

Ahoj já jsem Kačka, a taky trávím většinu týdne v lavicích pražského gymnázia, ale právě taky proto se každý rok těším do Výštice – až se na chvíli vypnu, zasportuju, zapřemýšlím a hlavně odpočinu od svých denních „problémků“. Když nejsem ve škole našli byste mě pravděpodobně v kavárně- buďto s kamarády nebo jenom tak s knihou. Jinak bych asi nepřežila bez hudby, kterou se pořád obklopuju, hraju na klavír, rekreačně sportuju a ráda vedu hluboký konverzace o životě. Snažim se podporovat udržitelnou módu a ekologii obecně, a vždycky se mi zavděčíte dobrým jídlem. Taky miluju dobrodružství, cestování a procházky v přírodě.

Majda Nejedlová

​Výštice je pro mě jako druhý domov! Je tu nenahraditelná parta, skvělé jídlo a spousta zážitků, které bych nerada propásla. Krom toho jsem si tady rozvinula kulinářské schopnosti a naučila se vařit pro velkopu skupinu lidí. Pokud nejsem na Výštici, věnuji se volejbalu, tanci a pokouším se studovat Trojské gymnázium. Také ráda cestuji po světě, bohužel za osmdesát dní to nestíhám. Ale doufám, že z něj uvidím co nejvíce.

 

Zuzka Müllerová

Na Výštici jezdím od roku 2017 a moc se mi tam líbí. Nejvíce se mi líbí Výštická rodinná atmosféra.
Již od svých tří let obdivuji krásu pohledu z koňského hřbetu. Jezdectví se od roku 2017 věnuji i na statku Výštice , kde mám tu nejlepší trenérku. Ve svém volném čase ráda jezdím na kole společně se svým psem kde si vyčistím hlavu, nebo trávím čas se svou rodinou.

Jakub Matyáš

Studuju na osmiletém gymnáziu v Praze. Rád sportuju, hraju florbal, ale mám rád i fotbal, badminton a v zimě čas nejraději trávím v Alpách na lyžích. Někdy si rád přečtu knížku, nejraději mám fantasy. Na tábory se Zemí – Nezemí jsem začal jezdit v roce 2011 a od té doby jsem žádný rok nevynechal. Nejvíc mě na táborech baví zkoušení nových věcí a lidé, se kterými na ně jezdím.

Adam Žák

Jsem studentem pražského gymnázia a veškerý svůj volný čas věnuji atletice. Když už mi nějaký zbyde, zajímám se o umění, hudbu a důležití jsou pro mě přátelé. Se Zemí Nezemí jezdím na akce a tábory od samého počátku, tedy od roku 2008. Na Výstici se vracím kvůli možnosti poznávání svých hranic, nezapomenutelným zážitkům, zkušenostem i výborné kuchyni. A hlavně, nalezl jsem zde výbornou partu lidí. V letošním roce budu poprvé v roli prefekta.

Vojta Matyáš

Chodím na Gymnázium Nad Štolou, kde se momentálně připravuju na maturitu. Radši než škole se věnuju sportu, i když teď už jenom pro zábavu. Nějak pravidelně hraju florbal, badminton a fotbal, ale jinak mám rád v podstatě všechny sporty. V zimě rád jezdím na lyžích nebo na snowboardu. Kromě toho rád čtu nebo sleduju seriály a filmy.”

Adam Kobes

Jsem studentem matematického gymnázia Christiana Dopplera v Praze. Zajímám se o video tvorbu, hru na kytaru, počítače a spoustu dalšího. Rád cestuji, sportuji, užívám si života.
V Zemi Nezemi a na Výštici jsem se poprvé objevil v mých raných školních letech a od té doby si nedokážu představit rok, kdy bych se tam alespoň jednou neukázal. Pokaždé zde naleznu skvělý kolektiv, originální program a báječnou atmosféru. No prostě letní tábor tak, jak má být. Letošní léto zde budu poprvé působit jako pomocný prefekt.

Luisa Suchochlebová

Na Výštici jsem jezdila jako malá a pak jsem bohužel na několik let tábory vynechala. Zpátky mne dostal letní kurs O-TE-VŘI, který mi učaroval natolik, že jsem se rozhodla se Zemí Nezemí spolupracovat.

Ve volném čase hodně čtu, vařím, píšu a tvořím a ráda se čas od času vydám na nějakou dobrodružnou cestu do zahraničí.

Studuji v Praze na Střední škole knižní kultury.

Matyáš Volf

Se Zemí Nezemí jezdím na tábory už od roku 2011 a stále mě překvapuje, kolik nového pokaždé zažiji a jak fajn lidi každý rok potkávám. Ať už staré známé, nebo nováčky, zatím nepolíbené Výšticí. Aktuálně chodím na osmileté gymnázium v Praze, takže jsem moc rád za příležitost co nejčastěji vyměnit město za přírodu, zaběhat si a třeba se i trochu ušpinit. Ve volném čase hraji na bicí, trávím čas s kamarády, občas si pinknu badminton. Baví mě číst, hlavně fantasy, na kterém jsem vyrostl. Moji kamarádi by vám potvrdili, že jsem býval dost stydlivý a měl  problémy mluvit před skupinou. Tábory a kursy se Zemí Nezemí sehrály velkou roli v mém postupném zlepšování. Takže, není to jenom o běhání, i když to tak může někdy vypadat :-). V létě 2020 pojedu poprvé na zkušenou – pomáhat, s čím zrovna bude potřeba (výpomoc v kuchyni, fotografování…). Uvidíme se na Výštici!

Eliška Schneiderová

Jsem studentkou Střední školy knižní kultury na Vinohradech. Mezi mé koníčky byly odjakživa sporty,cestování a čtení. Ráda také trávím čas se svými kamarády, kterých jsem na Výštici poznala opravdu spousta. Můj první tábor se konal v létě 2013 na téma Harry Potter, a od té doby není léto, kdybych vynechala. Každé léto mám vyhrazený týden na výštické dobrodružství, na které se celý rok těším a vždy jsem příjemně překvapená.

Matouš Laitl

Se Zemí Nezemí jsem úplně poprvé jel na vodák před několika lety. Od té doby jsem na vodě pravidelně každý rok. Nejvíce si užívám ty nejbláznivější aktivity, jako závod s pneumatikami od traktoru nebo nošení kánoí po celém okolí. To je fakt něco! Mimo léto navštěvuji Gymnázium Na Vítězně pláni v Praze. Když zrovna nemám školu hraju na kytaru, nebo dělám jakýkoliv jiný sport, hlavně s fajn lidmi. Jo a taky občas tvrdnu u počítače. Stejně se ale vždycky těším na léto, protože prázdniny bez tábora na Výštici? To už si ani neumím představit.

Kryštof Ramzer

Studuji na Gymnáziu Františka Palackého v Neratovicích. Ve volném čase kreslím, sportuji a otravuji všechny kolem. Na Výštici jezdím od roku 2011 a od té doby jsem tam byl každý rok minimálně jednou. Vždy zažiji spoustu zábavy a vracím se domů pln zážitků a zkušeností.

Anička Kořínková 

Studuji na tak trochu jiném gymnáziu daVinci, které mě vede ke zlepšení komunikace, porozumění sobě i lidem kolem mě a pomohlo mi také k obrovskému osobnostnímu posunu. To se odráží i v mém působení v Zemi Nezemi.

Na Výštici jezdím už nějaký ten pátek (konkrétně od roku 2012) a poslední dva roky i jako pomocný instruktor na jezdeckých táborech. Koně mám ráda od malička a týdny strávené zde, moji lásku prohlubují.

Předávání zkušeností, pozorovaní následného rozvoje a úsměvy z koňských hřbetů mě velmi naplňují. Nejraději však pracuji s koňmi ze země a snažím se porozumět jejich krásnému a zároveň složitému světu.

Mimo jiné také tancuji, běhám, hraji na kytaru (nezpívám!), maluji či kreslím, mazlím pejsky všeho druhu a nebo skládám básničky.