Milí přátelé,

bude to již dvanáct let, co se Výštice stala domovským střediskem Země – Nezemě. Za tu dobu se událo mnohé, jarní a podzimní brigády se staly tradicí a to, jak Výštice dnes vypadá, je také velká zásluha vás, našich přátel a instruktorů Země Nezemě.

Můžeme vyprávět  příběhy o tom, jak jsme s vámi v sále objevili pod vrstvou dřevotřísky litinové sloupy, jak jsme čistili zarostlou příjezdovou alej, sázeli nové ovocné stromy a třešňovku, brousili a natírali lavičky, skříně, hrazení jízdárny…, zakládali trávu, dělali dřevo, stavěli výběhy, boxy pro koně, kurník, jízdárnu, připravovali prostor pro saunu… Bez vás by Výštice nebyla taková, jaká je.

V minulém roce byla velkým tématem nově budovaná zahrada. Vzpomínáte si, jak jsme zveřejňovali její vizi? Začali jsme ji budovat v době jarního lockdownu společně s vámi, kteří jste měli odvahu projíždět zavřenými okresy. Záhony jsou založené, skleník stojí a celý prostor nám již daroval mnoho krásné a čerstvé zeleniny. Děti na táborech, školách v přírodě a na adaptačních kursech využívají tento prostor k seznámení se s cykly přírody a podílejí se na péči o ní.

Zveme vás na brigádnické setkání v termínu 10. – 12.3. a budeme moc rádi, pokud si najdete čas a přijedete společně s námi přiložit ruce k dílu. Práce je vždy mnoho a můžete si vybrat z pestré palety činností. A jak říká jeden zápisek v kronice – „Co mám říkat, hodně práce, málo spánku.“ Nebo: „ Netušil jsem, že pracovat na cizím, může být taky zábavné“

Co nabízíme?

  • ubytování, stravu, nealkoholický pitný režim a pivo…
  • pro děti práci přiměřenou jejich věku a svezení na koních
  • sobotní večerní saunování v chatě u jezera
  • seznámení se s místem, na kterém vaše děti tráví letní čas
  • neformální setkání účastníků akcí
  • milé prostředí, RADOST z potkání se, sdílení, fyzické práce i únavy

 

Co budete s sebou potřebovat?

  • pracovní oblečení, rukavice a obuv (gumáky jsou dost dobré) do každého počasí
  • nářadí a náčiní – motyčka, hrábě, sekera, motorová pila … Co máte doma a mohli byste s tím pracovat. Náčiní a nářadí tady máme mnoho, ale občas se nějaká aktivita nakumuluje a potom se něčeho nedostává.
  • hudební nástroj
  • a kdybyste třeba chtěli upéct něco dobrého 🙂

 

Zahájení a ukončení setkání

Zahájení akce předpokládáme páteční večeří v 19 hodin. Pokud byste se opozdili, večeři vám schováme. Pokud budete mít čas a chuť, můžete přijet dříve (ve čtvrtek, v pátek dopoledne …). Setkání většinou končíme nedělním obědem, ale v případě potřeby je možné odjet dříve nebo později.

 

Pokud se k nám na Statek chystáte, vyplňte prosím následující formulář: https://forms.gle/…1×9

 

Těšíme se s vámi na potkání u hrabání, řezání, štípání, sázení, saunování, vaření, sdílení, povídání…

 

Za Zemi Nezemi a statek Výštice,

 

Ivča a Marcel

 

Tel: 775 963 325, 774 297 220