Týden v sedle

TÝDEN S KOŇMI

 

RODIČ – DÍTĚ – KŮŇ

ZCELA NOVÝ FORMÁT KURSU

 

Foto k akci Týden s koňmi
Termín: 3. – 10. července, neděle odpoledne – neděle dopoledne
Pro dvojici rodič + dítě od 6 – ti let, jiný věk pouze po předchozí domluvě
Maximální počet účastníků  – 5 dvojic
Místo: Statek Výštice
Vedoucí instruktor: Iva Pudichová, tel: 775 963 325, e-mail: pudiska@volny.cz

Mít svého rodiče jeden týden jenom pro sebe je pro mnohé děti velkou vzácností. A k tomu být ještě s koňmi – čistit je, vodit, svézt se, umět se s nimi dorozumět a vědět co potřebují, jak žijí, jak se kamarádí… To je velká věc.

Být se s svým dítětem a věnovat mu soustředěný čas a energii je pro mnoho rodičů vzácností. Týden na Výštici bude společně stráveným časem v TADY a TEĎ při úplně obyčejných i úplně neobyčejných věcech.

 

A proč s koňmi? Koně jsou našimi velkými učiteli a celé koňské téma je široké,  hluboké a jeho paralely mnohovrstevné.

Koně NELŽOU – neumí to. Jejich INTUICE je přesná. Ví, co si myslíme a co cítíme. Dají nám tu nejupřímnější ZPĚTNOU VAZBU. Jsou VELKODUŠNÍ, mají velkou paměť a přitom ODPOUŠTĚJÍ. Milují RITUÁLY, které jim dávají jistotu. A je toho mnohem více, co se od těchto výjimečných bytostí můžeme naučit…

Abychom mohli s koněm partnersky pracovat, potřebujeme jeho RESPEKT a DŮVĚRU. Mezi těmito dvěma komoditami je velmi křehké rozhraní. Na našich kursech, kromě ježdění v sedle, hledáme vyváženost respektu a důvěry, učíme se pracovat se svými hranicemi, s úrovněmi tlaku a se správnou chvílí jeho odebrání… S pokorou přijímáme, že práce s koňmi je především práce na sobě a se sebou samými. Nezáleží při tom, jakého věku jsme.

 

Co můžete dále očekávat

Budeme se společně učit řeči koní

Práce s koňmi a u koní.

Péče o koně i další zvířata na statku.

Budete ochutnávat pocit ze hřbetu koně  – děti i rodiče.
Plavání, plavení i výlet s koňmi do přírody.
Povídání o koních, jejich životě, radostech, přátelstvích…
Společné hry, tvoření a sdílení.

Budeme také pokládat kamínky na cestě pro společenství – ponoříme ruce do hlíny na výštické zahradě, usušíme seno, upečeme chleba, uvaříme marmeládu…

Některé programy budou rozděleny zvlášť pro děti a zvlášť pro rodiče.

 

Způsob práce a bezpečnost

Maximální počet účastníků na akci je 5 dvojic. Na všech našich akcích je pro nás prioritou fyzická a psychická bezpečnost a atmosféra vzájemné důvěry. Práce s koňmi je specifická. Při pobytu i výcviku se snažíme o maximální bezpečnost, včetně poučení. Úrazům a nehodám se snažíme předcházet, ale nemůžeme je stoprocentně vyloučit, jezdectví je nebezpečný sport. Koně máme vychované a zvyklé na děti i dospělé, přesto je kůň plaché zvíře, které se může leknout, stoupnout na nohu, ohnat se po mouše a přitom trefit ošetřovatele, někdy může dojít k pádu z koně. V rámci přihlášky budou rodiče podepisovat tzv. informovaný souhlas.

 

Co si vzít s sebou se dozvíte z informačního mailu cca měsíc před akcí.

Účastnický poplatek 15 000,- Kč /dvojici zahrnuje program, viz výše, odborné pedagogické a instruktorské vedení, ubytování, stravování 5x denně a pitný režim.

Doprava je individuální. Ve chvíli, kdy budeme znát složení účastníků, můžeme vás navzájem zkontaktovat, abyste se domluvili na možné vzájemné výpomoci s obsazením aut.

 

Zároveň s tímto kursem probíhá na Výštici zážitkový kurs O-TE-VŘI pro mládež ve věku 16 – 19 let.

 

Přihláškové formuláře

Přihlásit na akci Země - nezemě

Přihlásit na jezdecký tábor Země - nezemě