Jezdecké soustředění

Podzimní jezdecké soustředění

Termín: 26. – 31.10. 2021, úterý večer – neděle dopoledne
Pro účastníky od 10 – ti let, jiný věk pouze po předchozí domluvě
Maximální počet účastníků na jezdeckém výcviku je 10 – 12.
Místo: Statek Výštice
Vedoucí instruktor: Iva Pudichová

Program:

  • Jezdecké lekce jsou přizpůsobeny schopnostem a dovednostem dětí.
  • Vyjížďky do přírody pro zkušenější jezdce.
  • Práce s koněm ze země – partnerství a bezpečné zacházení
  • Povídání o koních, jejich radostech, přátelstvích, nemocech …
  • Péče o koně a další zvířata na statku

Doplňkový program dle složení a chuti skupiny.
Na akci je možné si po domluvě přivézt vlastního koně.

 

Jezdecká akce je určena začátečníkům i  dětem – jezdcům velmi pokročilým, popř. s vlastním koněm. Jezdeckou výuku garantuje zkušený jezdecký cvičitel. Výuka probíhá odděleně pro jezdce s různým stupněm jezdecké vyspělosti. Každý den absolvují praktické lekce výuky jezdectví dle jejich stupně výcviku a teoretickou i praktickou výuku ošetřování koní formou odpovídající věku. K péči o koně patří také přiměřená práce – místování boxů, čištění pastvin, v létě sušení sena… K dispozici jsou hodní, přiježdění školní koně a písková jízdárna.

Způsob práce a bezpečnost:
Maximální počet účastníků na akci je 10 – 12. Na všech našich akcích je pro nás prioritou fyzická a psychická bezpečnost a atmosféra vzájemné důvěry. Jezdecká výuka je specifická a upozorňujeme – JEZDECTVÍ JE NEBEZPEČNÝ SPORT. Při pobytu i výcviku se snažíme o maximální bezpečnost včetně poučení. Úrazům a nehodám se snažíme předcházet, ale nemůžeme je stoprocentně vyloučit. Koně máme hodné a přiježděné, přesto je kůň plaché zvíře, které se může leknout, stoupnout na nohu, ohnat se po mouše a při tom trefit ošetřovatele, někdy může dojít k pádu z koně.

V rámci přihlášky na jezdecké akce podepisují rodiče tzv. informovaný souhlas s výukou jezdectví a riziky s ní spojenými.
Co budou účastníci potřebovat:
Jezdeckou přilbu, rajtky nebo neklouzavé přilehlé legíny, jezdecké rukavice nebo tenké vlněné rukavice, jezdecké boty nebo boty s hladkou podrážkou a nizoučkým podpatkem, chapsy (kožené návleky na holeně). Pokud přilbu nebo chapsy nevlastníte, můžeme tyto potřeby zapůjčit. V případě, že trváte na tom, aby dítě absolvovalo jezdecký výcvik s bezpečnostní jezdeckou vestou nebo jezdeckým páteřním chráničem, je potřeba, abyste toto dětem zajistili sami. Prosím, nepodceňte další oblečení – bunda, čepice, rukavice, gumáky nejlépe zateplené, pláštěnka, teplé pyžamo a ponožky … Děti budou dále potřebovat zápisník, pastelky, nůžky. Přibalit můžete zajímavou knihu. Nezapomeňte na zdravotní potvrzení (máte doma z léta, kartičku pojišťovny, bezinfekčnost a souhlas s jezdeckým výcvikem.

Jak již jistě víte, akce v Zemi Nezemi a na Výštici jsou bez mobilních telefonů. Děti po příjezdu telefony ukládají do truhly a dostávají je zpět až před odjezdem domů.
V případě závažnějšího zdravotního problému dítěte, vás budeme okamžitě informovat.

Účastnický poplatek 4 900,- Kč zahrnuje 4 jezdecké lekce, 2 lekce práce ze země, 4 přednášky, herní a velikonoční tvořivostní program, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, ubytování, bohatý jídelníček – stravování 5x denně, pitný režim a pojištění.

Doprava je individuální. Ve chvíli, kdy budeme znát složení účastníků, můžeme vás navzájem zkontaktovat, abyste se domluvili na možné vzájemné výpomoci s obsazením aut.

Zároveň s jezdeckým soustředěním nabízíme pohodové prožití podzimních dní  na výštickém statku pro všechny ostatní zájemce – ubytování, polopenze nebo plná penze ….,  saunování  a další dle nálady a chuti…

Základní ceny na www.statekvystice.cz

 

Přihláškové formuláře

Přihlásit na akci Země - nezemě

Přihlásit na jezdecký tábor Země - nezemě