Jezdecký tábor II

Jezdecký výcvikový týden 2

Termín: 8. – 15. srpna (neděle -neděle)
Pro jezdce (i začínající) ve věku od 9 let (jiný věk pouze po předchozí domluvě)
Maximální počet účastníků na jezdeckém výcviku je 10 – 12.
Místo: Statek Výštice
Vedoucí instruktor: Iva Pudichová
Instruktor: Anička Kořínková
Pomocný instruktor: Marcele Vítovcová

 

Jezdecký tábor je určen  začátečníkům i dětem – jezdcům velmi pokročilým, popř. s vlastním koněm. Jezdeckou výuku garantuje zkušený jezdecký cvičitel. Výuka probíhá odděleně pro děti s různým stupněm jezdecké vyspělosti. Každý den děti absolvují praktické lekce výuky jezdectví dle jejich stupně výcviku a teoretickou i praktickou výuku ošetřování koní formou odpovídající věku dětí. K péči o koně patří také práce přiměřená věku dětí – místování boxů, čištění pastvin, sušení sena… K dispozici jsou hodní, přiježdění školní koně a písková jízdárna. Během prázdninového týdne děti zažijí vše, co k prázdninám na statku patří a také hry, koupání, táborák, zpívání, výtvarné dílny…

 

Způsob práce s dětmi a bezpečnost:

Na všech našich akcích je pro nás prioritou fyzická a psychická bezpečnost dětí a atmosféra vzájemné důvěry. Jezdecká výuka je specifická a upozorňujeme – JEZDECTVÍ JE NEBEZPEČNÝ SPORT. Při pobytu i výcviku se snažíme o maximální bezpečnost včetně poučení dětí. Úrazům a nehodám se snažíme předcházet, ale nemůžeme je stoprocentně vyloučit. Koně máme hodné a přiježděné, přesto upozorňujeme: kůň je plaché zvíře, které se může leknout, stoupnout na nohu, ohnat se po mouše a při tom trefit ošetřovatele, někdy může dojít k pádu z koně…

V rámci přihlášky na jezdecké akce podepisují rodiče tzv. informovaný souhlas s výukou jezdectví a riziky s ní spojenými.

 

Co budou děti na jezdecký výcvik potřebovat:

 Jezdeckou přilbu, rajtky nebo neklouzavé přilehlé legíny, jezdecké rukavice nebo tenké vlněné rukavice, jezdecké boty nebo boty s hladkou podrážkou a nizoučkým podpatkem,  chapsy (kožené návleky na holeně). Pokud přilbu nebo chapsy nevlastníte  – dětem tyto potřeby zapůjčíme. V případě, že trváte na tom, aby dítě absolvovalo jezdecký výcvik s bezpečnostní jezdeckou vestou nebo jezdeckým páteřním chráničem, je potřeba, abyste toto dětem zajistili sami.

Účastnický poplatek 6.500,- Kč zahrnuje praktickou a teoretickou výuku jezdeckých dovedností a znalostí, herní a tvořivostní program, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, bohatý jídelníček – stravování 5x denně, pitný režim a pojištění.

Platbu je možné učinit ve dvou splátkách (3.500,- Kč + 3.000,- Kč)

Přihláškové formuláře

Přihlásit na akci Země - nezemě

Přihlásit na jezdecký tábor Země - nezemě