Letní jezdecký kurs

JEZDECKÝ KURS – POKROČILÍ

Termín: 14. – 21. července, neděle odpoledne – neděle dopoledne

Pro účastníky od 10 – ti let, jiný věk pouze po předchozí domluvě

Maximální počet účastníků na jezdeckém výcviku je 10 – 12.

Místo: Statek Výštice

Vedoucí instruktor: Iva Pudichová, tel: 775 963 325, e-mail: pudiska@volny.cz                    

Pomocné jezdecké instruktorky: Kačka a Barča Pavlíkovy

Koně jsou našimi velkými učiteli a celé koňské téma je široké,  hluboké a jeho paralely mnohovrstevné. 

Koně NELŽOU – neumí to. Jejich INTUICE je přesná. Ví, co si myslíme a co cítíme. Dají nám tu nejupřímnější ZPĚTNOU VAZBU. Jsou VELKODUŠNÍ, mají velkou paměť a přitom 3ODPOUŠTĚJÍ. Milují RITUÁLY, které jim dávají jistotu. A je toho mnohem více, co se od těchto výjimečných bytostí můžeme naučit…

Abychom mohli s koněm partnersky pracovat, potřebujeme jeho RESPEKT  a DŮVĚRU. Mezi těmito dvěma komoditami je velmi křehké rozhraní. Na našich kursech kromě ježdění v sedle, hledáme vyváženost respektu a důvěry, učíme se pracovat  se svými hranicemi, s úrovněmi tlaku a okamžiku jeho správného odebrání… S pokorou přijímáme, že práce s koňmi je především práce na sobě a se sebou samými. Nezáleží při tom, jakého věku jsme. 

Program – aneb, co můžete očekávat
Jezdecké lekce jsou přizpůsobeny schopnostem a dovednostem účastníků.
Vyjížďky do přírody pro zkušenější jezdce.
Práce s koněm ze země – partnerství a bezpečné zacházení
Povídání o koních, jejich radostech, přátelstvích, nemocech … (Témata teoretických lekcí jsou přizpůsobeny konkrétní skupině)
Péče o koně a další zvířata na statku 

Doplňkový program dle složení a chuti skupiny.
Na akci je možné si po domluvě přivézt vlastního koně.

 

Jezdecká akce je určena začátečníkům i  jezdcům velmi pokročilým, popř. s vlastním koněm. Jezdeckou výuku garantuje zkušený jezdecký cvičitel. Výuka probíhá odděleně pro jezdce s různým stupněm jezdecké vyspělosti. Každý den účastníci absolvují praktické lekce výuky jezdectví, dle jejich stupně výcviku a teoretickou výuku  formou odpovídající věku.   K dispozici jsou hodní, přiježdění školní koně a písková jízdárna. K péči o koně patří také přiměřená práce – místování boxů, čištění pastvin, v létě sušení sena… Společně se také staráme o zahradu a podílíme se na přípravě jídla.

 

Způsob práce a bezpečnost:
Maximální počet účastníků na akci je 10 – 12. Na všech našich akcích je pro nás prioritou fyzická a psychická bezpečnost a atmosféra vzájemné důvěry. Jezdecká výuka je specifická a upozorňujeme – JEZDECTVÍ JE NEBEZPEČNÝ SPORT. Při pobytu i výcviku se snažíme o maximální bezpečnost včetně poučení. Úrazům a nehodám se snažíme předcházet, ale nemůžeme je stoprocentně vyloučit. Koně máme hodné a přiježděné, přesto je kůň plaché zvíře, které se může leknout, stoupnout na nohu, ohnat se po mouše a při tom trefit ošetřovatele, někdy může dojít k pádu z koně. V rámci přihlášky na jezdecké akce podepisují účastníci (rodiče) tzv. informovaný souhlas s výukou jezdectví a riziky s ní spojenými.

Co budou účastníci potřebovat:
Jezdeckou přilbu, rajtky nebo neklouzavé přilehlé legíny, jezdecké rukavice nebo tenké vlněné rukavice, jezdecké boty nebo boty s hladkou podrážkou a nizoučkým podpatkem, chapsy (kožené návleky na holeně). Pokud přilbu nebo chapsy nevlastníte, můžeme tyto potřeby zapůjčit. V případě, že trváte na  absolvování jezdeckého výcvik s bezpečnostní jezdeckou vestou nebo jezdeckým páteřním chráničem, je potřeba, abyste si toto zajistili sami. Prosíme, dle ročního období, nepodceňte další oblečení – bunda, čepice, rukavice, gumáky nejlépe zateplené, pláštěnka, teplé pyžamo a ponožky … Budete také potřebovat zápisník, pastelky, nůžky. Přibalit můžete zajímavou knihu a hudební nástroj. Nezapomeňte na zdravotní potvrzení, bezinfekčnost a souhlas s jezdeckým výcvikem.

Jak již jistě víte, akce v Zemi Nezemi a na Výštici jsou bez mobilních telefonů. Prosíme, respektujte toto naše pravidlo. V případě závažnějšího zdravotního problému nezletilého účastníka, okamžitě informujeme rodiče.

 

Účastnický poplatek 7 900,- Kč zahrnuje jezdecko – koňský program viz výše, odborné pedagogické a instruktorské vedení, ubytování, stravování 5x denně a pitný režim. Účastnický poplatek můžete rozdělit na dvě části (4000 + 3900)

 

Doprava je individuální. Ve chvíli, kdy budeme znát složení účastníků, můžeme vás navzájem zkontaktovat, abyste se domluvili na možné vzájemné výpomoci s obsazením aut.

 

Přihláškové formuláře

Přihlásit na akci Země - nezemě

Přihlásit na jezdecký tábor Země - nezemě