Velikonoce v sedle

Jarní jezdecké soustředění

Jarní jezdecké soustředění
Termín: 8. – 13.4. 2020, středa večer – pondělí poledne
Pro účastníky od 10 – ti let, jiný věk pouze po předchozí domluvě
Maximální počet účastníků na jezdeckém výcviku je 10 – 12.
Místo: Statek Výštice
Vedoucí instruktor: Magdalena Svobodová
Instruktor: Iva Pudichová a Bety Klímová
Program:
Jezdecké lekce přizpůsobené schopnostem a dovednostem dětí.
Vyjížďky do přírody pro zkušenější jezdce.
Práce s koněm ze země – partnerství a bezpečné zacházení
Povídání o koních, jejich radostech, přátelstvích, nemocech …
Péče o koně a další zvířata na statku – čištění, místování boxů, sedlání …
Doplňkový velikonoční program dle složení a chuti skupiny.
K dispozici je písková jízdárna

Na akci je možné si po domluvě přivézt vlastního koně.

Jezdecká akce je určena úplným začátečníkům, ale také dětem – jezdcům velmi pokročilým, popř. s vlastním koněm. Jezdeckou výuku garantuje zkušený jezdecký cvičitel. Výuka probíhá odděleně pro jezdce s různým stupněm jezdecké vyspělosti. Každý den absolvují praktické lekce výuky jezdectví dle jejich stupně výcviku a teoretickou i praktickou výuku ošetřování koní formou odpovídající věku. K péči o koně patří také přiměřená práce – místování boxů, čištění pastvin, v létě sušení sena… K dispozici jsou hodní, přiježdění školní koně a písková jízdárna.
Způsob práce a bezpečnost:
Maximální počet účastníků na akci je 10 – 12. Na všech našich akcích je pro nás prioritou fyzická a psychická bezpečnost a atmosféra vzájemné důvěry. Jezdecká výuka je specifická a upozorňujeme – JEZDECTVÍ JE NEBEZPEČNÝ SPORT. Při pobytu i výcviku se snažíme o maximální bezpečnost včetně poučení. Úrazům a nehodám se snažíme předcházet, ale nemůžeme je stoprocentně vyloučit. Koně máme hodné a přiježděné, přesto je kůň plaché zvíře, které se může leknout, stoupnout na nohu, ohnat se po mouše a při tom trefit ošetřovatele, někdy může dojít k pádu z koně.

V rámci přihlášky na jezdecké akce podepisují rodiče tzv. informovaný souhlas s výukou jezdectví a riziky s ní spojenými.
Zahájení pobytu je ve středu 8.4. v 19:00 hodin večeří a ukončení v pondělí obědem

Co budou účastníci potřebovat:
Jezdeckou přilbu, rajtky nebo neklouzavé přilehlé legíny, jezdecké rukavice nebo tenké vlněné rukavice, jezdecké boty nebo boty s hladkou podrážkou a nizoučkým podpatkem, chapsy (kožené návleky na holeně). Pokud přilbu nebo chapsy nevlastníte, můžeme tyto potřeby zapůjčit. V případě, že trváte na tom, aby dítě absolvovalo jezdecký výcvik s bezpečnostní jezdeckou vestou nebo jezdeckým páteřním chráničem, je potřeba, abyste toto dětem zajistili sami. Prosím, nepodceňte další oblečení – bunda, čepice, rukavice, gumáky nejlépe zateplené, pláštěnka, teplé pyžamo a ponožky … Děti budou dále potřebovat zápisník, pastelky, nůžky. Přibalit můžete zajímavou knihu. Nezapomeňte na zdravotní potvrzení (máte doma z léta, kartičku pojišťovny, bezinfekčnost a souhlas s jezdeckým výcvikem.
Jak již jistě víte, akce v Zemi Nezemi a na Výštici jsou bez mobilních telefonů. Děti po příjezdu telefony ukládají do truhly a dostávají je zpět až před odjezdem domů.
V případě závažnějšího zdravotního problému dítěte, vás budeme okamžitě informovat.

Účastnický poplatek 4 900,- Kč zahrnuje 4 jezdecké lekce, 2 lekce práce ze země, 5 přednášek, herní a velikonoční tvořivostní program, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, ubytování, bohatý jídelníček – stravování 5x denně, pitný režim a pojištění.

Doprava je individuální. Ve chvíli, kdy budeme znát složení účastníků, můžeme vás navzájem zkontaktovat, abyste se domluvili na možné vzájemné výpomoci s obsazením aut.

Zároveň s jezdeckým soustředěním nabízíme pohodové prožití Velikonoc na výštickém statku pro všechny ostatní zájemce – ubytování, polopenze nebo plná penze …., pomlázky, vajíčka, saunování, tradiční sekanice a další dle nálady a chuti… Základní ceny na www.statekvystice.cz

Přihláškové formuláře

Přihlásit na akci Země - nezemě

Přihlásit na jezdecký tábor Země - nezemě