Art camp

Výtvarné techniky, malování, tanec, kreativita

Termín: 8. – 15. Srpna 2021 (neděle – neděle)
Pro děti ve věku od 9 let (jiný věk pouze po předchozí domluvě)
Počet účastníků na pobytu je maximálně 15
Místo: Statek Výštice
Vedoucí instruktor: Lucka Volejníčková
Instruktor: Barbora Černošková
Prefekt: Adam Žák

V okolí Výštice byla v nedávné době nalezena záhadná listina s podivným písmem. Písmo se žádnému z odborníků doposud nepodařilo rozluštit. Jediné, co mohou potvrdit je stáří papíru, které kladou do cca 5. století před naším letopočtem. Obsah zprávy však nadále zůstává utajen. Mohla by být listina důkazem o životě starověkých kultur v blízkosti našeho statku? Nebo ji sem snad někdo dopravil z dalekých krajin? Pojďte se společně s námi ponořit do světové historie a pomozte nám tuto neobvyklou záhadu objasnit.

Hlína, přírodní barvy, papyrus, nástěnné malby, piktogramy… to vše se pojí s dobou, která dala základ našim dnešním kulturám. Abychom byli schopni rozluštit náš dokument, musíme pochopit myšlení a kulturu starověkého člověka. Proto se pokusíme proniknout do již zapomenutých technik a výtvarných projevů dávné Číny, Indie, Mezopotámie či Egypta. Jako staří Číňané si vyrobíme papír, zkusíme si malbu po vzoru Egypťanů, uplácáme si řeckou amforu a možná se i oblečeme do tógy. Na závěr svá díla opět velkolepě vystavíme v půdním amfiteátru.

Účastnický poplatek 5.950,- Kč zahrnuje vyvážený, bohatý, herní a tvořivostní program, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, který odpovídá věku dětí, ubytování ve 2 až 6 – ti lůžkových pokojích, bohatý jídelníček, stravování 5x denně, pitný režim a pojištění. Doprava je individuální.

Platbu je možné učinit ve dvou splátkách (3.000,- Kč + 2.950,- Kč)

 

Přihláškové formuláře

Přihlásit na akci Země - nezemě

Přihlásit na jezdecký tábor Země - nezemě