Z dědovy kůlny

Různé dílny, práce se dřevem a jinými materiály, klukoviny a skopičiny

Termín: 11.- 18. července (sobota – sobota)
Pro kluky ve věku od 9 let (jiný věk pouze po předchozí domluvě)
Počet účastníků na pobytu maximálně 10 – 12.
Místo: Statek Výštice
Vedoucí instruktor: Zdeněk Bilík

“Upeč třeba chleba, postav třeba zeď”…

 Ano, tohle bylo v pohádce, ale i o tom může být dědečkova kůlna. Kluci se budou učit práci se základním nářadím na dřevo, pod dohledem si osahají sekeru, pilu, hoblík, či poříz. Naučí se nářadí nabrousit a udržovat, zejména však svůj nůž. Při stavbě jednoduchého balzového modýlku letadla půjde zejména o přesnost a preciznost provedení. V průběhu týdne přijde i na trochu zedničiny – při stavbě hlinito-dřevěné pece na chleba (není vyloučena ani příprava těsta na vlastní chléb). V rámci projektu „něco pro přírodu a Výštici“ vyrobíme i pár ptačí budek.

Nebude to ale jen o práci. Už jsi střílel z luku nebo kuše? Schoval ses v lese tak, aby tě opravdu nikdo neviděl? Kolik znáš typů ohňů a kolika způsoby dokážeš oheň rozdělat…

Tak si to vše přijeď vyzkoušet.

Příroda nabízí vše, co k životu potřebujeme. Naši předci nám odkázali mnoho moudrého a my, v nánosu spěchu a „civilizace“, zapomínáme… Výštice, samota u lesa a u rybníka, je bývalým schwarzenberským zbytkovým statkem s bohatou historií. V jeho prostředí a přívětivém společenství budeme objevovat zapomenuté, propojovat se s přírodou i s historií.

Zdánlivě dva oddělené tábory – jeden pro holky a druhý pro kluky. Cesta nás ale povede k poznání potřebné spolupráce, doplňování se a ke zjištění, že je príma být holkou, že je príma být klukem, že je príma být spolu. Budou to zároveň opravdické prázdniny na statku s domácím hospodářstvím a péčí o něj. Ráno si dojdeme do kurníku pro teplé, čerstvě snesené vajíčko, svezeme se na koních…

Dolní věkovou hranici jsme stanovili na devět let. Tu horní jsme nechali záměrně otevřenou… 

Účastnický poplatek 4.950,- Kč zahrnuje vyvážený, bohatý, herní a tvořivostní program, odborné pedagogické a instruktorské vedení s individuálním přístupem, který odpovídá věku dětí, ubytování ve 2 až 6 – ti lůžkových pokojích, bohatý jídelníček – stravování 5x denně, pitný režim a pojištění. Doprava na akci je individuální nebo dle domluvy.  Platbu je možné učinit ve dvou splátkách (2.000,- Kč + 2.950,- Kč).

Přihláškové formuláře

Přihlásit na akci Země - nezemě

Přihlásit na jezdecký tábor Země - nezemě